Indica-Fans.net

It is currently Thu 28. Mar 2024, 14:50

All times are UTC




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Wywiad z Martin Mueller
PostPosted: Sat 19. Nov 2011, 09:51 
Offline
Administrator / Indicator
Administrator / Indicator
User avatar

Joined: Fri 24. Jul 2009, 15:06
Posts: 585
Indica-Fans.net: Czy mógłbyś się przedstawić naszym czytelnikom?

Martin: Nazywam się Martin Mueller. Jestem dyrektorem rcntv przeważnie pracuję w zakresie muzyki rock. Moją specjalizacją jest nagrywanie wideów z koncertów i robienie teledysków. Pracowałem z taki artystami jak: Unheilig, Schiller, Subway To Sally, Gotthard, U.D.O., Helloween i wielu innych.

Indica-Fans.net: Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o Indice?

Martin: Słyszałem o Indice jeszcze zanim zacząłem z nią pracować, odkąd sam polubiłem ich muzykę.

Indica-Fans.net: Jak ci się pracowało z Indicą?

Martin:Skontaktowała się ze mną wytwórnia Indici pytając czy mogę sobie wyobrazić pracę z zespołem Indica. Pewnie ,że tak!

Indica-Fans.net: Jaki był początkowy pomysł na wideo PRECIOUS DARK i jak wybrałeś miejsce kręcenia?

Martin: Po rozmowie z zespołem, stało się jasne ,że będziemy trzymać się ,,mrocznego’’ klimatu piosenki. Wskazówką były pierwsze linijki tekstu:
"There’s a place I don’t want you to know of. Hidden deep in a blindfolded heart - Where the desperate walk in silence, Waiting for the ghosts to depart. There’s a game I don’t want you to know of. Masquerade, Cirque du Dècadence. A pawn in an empty chessboard, Moved around by a hand of a fool."
Na początku Jonsu tańczy (,,Masquerade’’) i zostaje przeniesiona do innego świata, świata koszmarów („There’s a place…“) gdzie spotyka przeróżne postacie („where the desperate walk in silence…“).
Na końcu, może uciec z tego świata i wrócić do miejsca gdzie zaczęło się wideo. W klipie możemy zobaczyć Jonsu jednocześnie stojącą na schodach po prawej i tańczącą na środku, równocześnie Jonsu schodzi po schodach po lewej. Tam wszystkie warstwy czasu łączą się, rzeczywistość i surrealistyczność.

Indica-Fans.net: Czy były jakieś śmieszne wypadki albo fajne momenty podczas kręcenia?

Martin: Kiedy Laura zaczęła grać, my popatrzyliśmy po sobie szukając zatyczek. Z pewnością nie spodziewaliśmy się ,że taka osoba może wydać takie głośne dźwięki! Innym razem Jonsu nie umiała tańczyć i bała się początkowej sceny. My też, bo jeśli Jonsu by nie zatańczyła to cała początkowa scena została by usunięta. Ale wystarczyło 15 minut ze Svenem Walkerem (Niemiecki czempion w tańcach standardowych) i ruszała się z taką gracją jakby przez całe życie nie robiła nic innego. I: Koło północy zespół zjadł wszystkie pomidorowe sałatki zostawiając reszcie załogi tylko kiełbaski..


Indica-Fans.net: Czy nazwałbyś siebie fanem Indici i jeśli tak to jaka jest twoja ulubiona piosenka?

Martin: Fan to może za dużo powiedziane ale lubię ich muzykę i mam album ,,A way away’’ na iPodzie. Jest na nim około 30 artystów . Aktualnie moimi ulubionymi piosenkami są ,,Lilia’s Lament’’ i ,,Children of Frost’’.

Indica-Fans.net: Wielu fanów od dawna się zastanawiało: dlaczego Jonsu wybucha śmiechem na końcu klipu?

Martin: Naprawdę lubię poprzednie klipy zrobione do albumu, były zrobione bardzo profesjonalnie i było bardzo miło je oglądać ale brakowało charakteru zespołu tak zwana ,,Wydajność na poziomie’’ kazdego klipu. Tak więc zachęcałem Jonsu i zespół żeby każda poszła na całość. One naprawdę dały z siebie wszystko, i powstało coś przypominające lekcje aerobiku. Zachęcałem je jeszcze bardziej i w końcu wszyscy zaczęliśmy się śmiać. Naprawdę świetnie się wtedy bawiliśmy.

Indica-Fans.net: Czy planujesz pracę z Indicą w najbliższej przyszłości?

Martin: Nie mam na nić wpływu i to zespół decyduje. Zazwyczaj zależy to od budżetu. Chciałbym jeszcze pracować z Indicą bo są naprawdę świetne .

Indica-Fans.net: Kto grał ,,Tancerza’’ na klipie?

Martin: To był Sven Walker. Jest bawarskim czempionem w tańcach klasycznych i drugim czempionem w Niemczech. Jest naprawdę zajętym człowiekiem. Był naprawdę cierpliwy na planie nawet kiedy okazało się ,że zamiast wyjść o 21 wyjdzie o 2.

Indica-Fans.net: Co chciałbyś powiedzieć do fanów?

Martin: Muszę przyznać ,że na początku byłem zirytowany pięknem członkiń zespołu. Spodziewałem się ,że piękne twarze to tak naprawdę przykrywka przed nieuczciwością i skrytych myślach. Ale po poznaniu ich w 22 godziny kręcenia widea . Wiem, INDICA to prawdziwy zespół, naprawdę fajny. Daleko mu do poprzebieranych dziwnie dziewczyńskich zespołów. Indica zasługuje na wasze wsparcie!

Indica-Fans.net: Dziękuję Martin za wspaniały wywiad.

Interview © Indica-Fans.net, 2011

_________________
Image Image Image

Indica-Fans.net Administrator

...a heart that hurts is a heart that works...

FB Profil: Andy


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Copyright © Indica-Fans.net - Masthead Indica-Fans.net: Masthead Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited