Indica-Fans.net

It is currently Thu 28. Mar 2024, 22:23

All times are UTC




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Wywiad z Katarina Summi
PostPosted: Thu 5. Jan 2012, 13:48 
Offline
Administrator / Indicator
Administrator / Indicator
User avatar

Joined: Fri 24. Jul 2009, 15:06
Posts: 585
Indica-Fans.net: Czy mogłabyś się przedstawić naszym czytelnikom?

Mrs. Summi: Byłam nauczycielką Sirkku w Instytucie Muzyki w Espoo. Pracowałam również jako badacz w Akademii Sibeliusa w Helsinkach i moje badania dotyczyły najwyższej wydajności i kreatywności w muzyce, innych sztukach oraz sporcie. Napisałam pracę doktorską na temat psychologicznego stanu muzyków podczas występów. Pracowałam jako mentalny trener dla artystów i artystek.

Indica-Fans.net: Oprócz muzyki i nauczania, jakie są twoje hobby?

Mrs. Summi: Kocham filmy, gotowanie i projektowanie strojów.

Indica-Fans.net: Jak byś opisała Sirkku kiedy studiowała w EMO?

Mrs. Summi:Sirkku jest ekstremalnie inteligentna i ma wspaniałą zdolność koncentracji. Gra na bardzo wysokim poziomie. I ma zdolność do występowania. Gra na pianinie od wczesnych lat, co znaczy ,że jej mózg jest bardziej rozwinięty niż gdyby był bez trenowania. To jej główna zaleta.

Indica-Fans.net: Czy myślałaś wtedy ,że zobaczysz Sirkku na dużej scenie?

Mrs. Summi: Z pewnością. Widziałam taką możliwość. Albo byłaby świetnym badaczem.

Indica-Fans.net: To bardzo prawdopodobne ,że wykładałaś wtedy również innym dziewczynom z Indica. Czy przypominasz sobie inną członkinię zespołu w twojej klasie?
I co mogłabyś nam o niej powiedzieć ?

Mrs. Summi: Nie , nie miałam przywileju uczenia innych dziewcząt niż Sirkku.

Indica-Fans.net: Co osobiście sądzisz o muzyce Indica?

Mrs. Summi: Znalazłam odświeżenie.

Indica-Fans.net: Czy kiedykolwiek spotkałaś Sirkku (albo inne dziewczyny) po tym jak opuściły EMO?

Mrs. Summi: Niestety zbyt rzadko. Mam kontakt z jej matką.

Indica-Fans.net: Jakie to uczucie wiedzieć ,że jedna z najsławniejszych Pań z Finlandii uczyła się u ciebie?

Mrs. Summi: Jestem bardzo dumna!

Indica-Fans.net: Czy Indica wpłynęła jakoś na twoje życie?

Mrs. Summi: Oczywiście, wiem ,że Sirkku odnosi w życiu sukcesy, co jest dla mnie bardzo ważne.

Indica-Fans.net: Wiele sławnych fińskich muzyków studiowało w EMO. Czy są jacyś inni, studenci którzy ,,zdobyli scenę’’?

Mrs. Summi: Był Lenni-Kalle Taipale, sławny pop/jazzowy pianista i Kerkko Koskinen, odkrywca i kompozytor Ultra Bra . No i oczywiście Mirja Mäkelä, bardzo dobra wokalistka jazzowa.

Indica-Fans.net: Jak sadzisz co sprawia ,ze Sirkku (i inne dziewczyny) są tak niezwykłymi artystkami?

Mrs. Summi: Myślę ,że jeden potrzebuje pasji i inteligencji: Sirkku ma obydwa. Dobry wygląd też nie zawadza.

Indica-Fans.net: Czy sukces zespołu Indica wpłynął na innych studentów EMO?

Mrs. Summi: Oczywiście pomaga im to wiedzieć więcej możliwości żeby zostać zaawansowanymi muzykami. Mamy dobry program dla muzyki pop.

Indica-Fans.net: Jaką radę dałabyś jakiemuś studentowi, który traci w siebie wiarę?

Mrs. Summi: Jestem zawodowcem w treningu umysłowym, więc mam strategie, ale głównie: uczenie się muzyki klasycznej daje ci technikę i zdolności żeby działać w innych rodzajach muzyki. Uczy cię to też dyscypliny.

Indica-Fans.net: Co chciałabyś powiedzieć fanom i czytelnikom?

Mrs. Summi: Wy też śpiewajcie albo grajcie, robienie muzyki rozwija mózg w naprawdę niesamowity sposób!

Indica-Fans.net: Dziękuję, Pani Summi

Interview © Indica-Fans.net, December 2011

_________________
Image Image Image

Indica-Fans.net Administrator

...a heart that hurts is a heart that works...

FB Profil: Andy


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Copyright © Indica-Fans.net - Masthead Indica-Fans.net: Masthead Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited